Technologia

Adobe Flex 3

Flex jest technologią służącą do tworzenia aplikacji typu RIA (Rich Internet Application), czyli bogatych aplikacji internetowych. Aplikacje takie cechują się jednoekranowym interfejsem i brakiem przeładowania strony, jak to ma miejsce w przypadku technologii HTML. Takie rozwiązanie pozwala także na ograniczenie danych przesyłanych z serwera do klienta.

PHP 5

PHP jest bardzo popularnym językiem programowania, służącym do tworzenia dynamicznych aplikacji internetowych. Pozwala na dostęp do baz danych, generowania dokumentów PDF czy wysyłanie e-maili. Może być wykorzystywany do oprogramowania strony serwerowej aplikacji RIA.

MySQL i PostgreSQL

Są to najpopularniejsze bazy danych służące do przechowywania danych na potrzeby aplikacji internetowych. Są to jednocześnie najczęściej spotykane bazy na serwerach hostingowych, co ułatwia instalację aplikacji bazujących na tych silnikach bazodanowych na prawie każdym serwerze.

HTML i CSS

Nasze strony są zgodne ze standardami W3C - XHTML 1.0 Strict lub HTML5, CSS 3.0 oraz są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dzięki stosowaniu standardów strony poprawnie wyświetlają się w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Firefox, Opera, Internet Explorer).